Możliwość uzyskania kwalifikacji pływackich

Podczas kursów pływania istnieje możliwość uzyskania podstawowych kwalifikacji pływackich, takich jak karta pływacka i specjalistyczna karta pływacka tzw. "żółty czepek".

Rodzaje kart pływackich:

1) Karta pływacka w kolorze białym z niebieskim krzyżem w tle.

2) Specjalna karta pływacka w kolorze jasno-żółtym z żółtym krzyżem.

Karta pływacka:

Kartę pływacką może uzyskać osoba, która zda egzamin obejmujący:

1. Przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 200m w dowolny sposób i dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50m na stylem grzbietowym albo przepłynięcie z prądem wody 400m w dowolnym czasie i w dowolny sposób, w tym przynajmniej 100m stylem grzbietowym.
  2. Wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7m.
  3. Przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5m w wodzie stojącej lub 15m z prądem wody- start z wody.

Kartę pływacką osoby niepełnoletniej ważna jest po poświadczeniu przez jednego z rodziców lub opiekuna. Poświadczenie następuje przez złożenie podpisu na karcie pływackiej.

Specjalna karta pływacka:

Specjalną kartę pływacką może uzyskać osoba pełnoletnia, która przedstawi aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciw wskazań do pływania i nurkowania oraz zda egzamin obejmujący:

1. Przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 1500m i wykazanie znajomości dwóch stylów pływackich, w tym przepłynięcie minimum 200m stylem grzbietowym.
  2. Wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7m.
  3. Przepłynięcie pod lustrem wody 15m z nurkowaniem na głębokość 3m –start z wody.

Kartę pływacką i specjalną bez obowiązku zdawania egzaminu może uzyskać osoba, która ukończyła 12 lat oraz posiada aktualną klasę sportową o profilu pływania, potwierdzoną dokumentem właściwego organu Polskiego Związku Pływackiego oraz członkowie WOPR posiadający uprawnienia ratownicze.

Obowiązki posiadacza karty pływackiej

Posiadacz karty pływackiej zobowiązany jest:

1. Przestrzegać postanowień regulaminów oraz przepisów porządkowych obowiązujących na danym akwenie.
  2. Podporządkować się zaleceniom organów uprawnionych do kontrolowania.
  3. Posiadacz specjalnej kart pływackiej powinien:
  • nieść pomoc w razie tonięcia innych osób,
  • pływać w specjalnym czepku pływackim (żółty z czarnym pasem przez środek).

WSZYSTKIE RODZAJE KART PŁYWACKICH SĄ WAŻNE BEZTERMINOWO!!!

POBIERZ UMOWĘ

DZIECIĘCA AKADEMIA PIŁKARSKA

,,GALACTICOS"

dap-galacticos.futbolowo.pl

Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki Czarny Smok

SWIMMER ! ! !

Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, firmy . . .  !

Przyjmujemy zgłoszenia szkół, przedszkoli, oraz firm, które chciałyby skorzystać z usług doświadczonego instruktora pływania do prowadzenia zajęć szkolnych, unijnych, rekreacyjnych itp. na pływalni "Budowlanki".

Info-kom. 512-479-588
e-mail: blazejsitko@op.pl
Kontakt z Nami

Zapraszamy do kontaktu z Nami. Odpowiemy na Państwa pytania, a także pomożemy dobrać idealny plan nauki zgodnie z Państwa wymaganiami.

PROWADZĄCY -

DR  BŁAŻEJ SITKO

mail:
blazejsitko@op.pl

PONADTO ZAPRASZAMY . . .

NAUKA JAZDY NA NARTACH

! ! !

(narciarstwo)

DZIECIęCA AKADEMIA PIŁKARSKA

,,GALACTICOS"

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIę Z OFERTĄ NOWO POWSTAŁEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ DO KTÓREJ AKTUALNIE PROWADZONY JEST NABÓR ! ! !

WSZELKIE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ

W ZAKŁADCE ,,PARTNERZYLUB NA

www.dap-galacticos.futbolowo.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! ! !

Podaj swój adres e-mail, aby przystąpić do Naszego newslettera.

Szukam

Wpisz poszukiwaną frazę do poniższego pola, a nastepnie kliknij przycisk szukaj.